Založ si blog

Akí sme to ľudia ?

Od najhroznejších vojnových udalostí v Európe uplynulo už viac ako sedemdesiat rokov a stále viac sa vzďaľuje táto dejinná súvislosť od vnímania dneška a budúcnosti. najmä u mladých ľudí. V kraji kde žijem, zostal napríklad už len jeden priamy účastník bojov SNP a niekoľko vtedy detí-pozostalých po odbojároch. Zdá sa, že omnoho viac napr.pamätníkov holokaustu žije v Izraeli. Je to samozrejmé, pretože tí, ktorí tento štát založili, patria k najviac postihnutým touto genocídou a nedá sa zabudnúť. Keď však sledujem súčasnosť a udalosti v Európe, nedá mi zamyslieť sa nad tým, akí sme to len ľudia, keď sa chceme hádať o to, kto viac trpel a kto viac utrpenie spôsoboval. Ako som sa dočítal, jedni chcú väzením trestať tých, ktorí pridružia názov ich štátu či jeho príslušníka k táborom smrti a druhí zasa potrestajú toho, kto by poprel vinu pomáhačov nacizmu aj z iných národov.Nuž naozaj by som sa nechcel dožiť toho ako Poľsko vyhlasuje vojnu Izraelu alebo opačne, len preto že jeden alebo druhý neunesie ťarchu, ktorej ich pred viac ako siedmimi desaťročiami vystavil jeden šialený politik navyše Rakúšan so svojimi podporovateľmi. Možno keby nebolo jeho, všetko by sa dialo úplne inak.A tak možno i dnes,keby nebolo medzi politikmi toľko nedobrých ľudí a puntičkárov,ktorí nedokážu prijať iný názor,nemuselo by byť ani toľko nevraživosti a sporov medzi národmi. Možno by sa vedeli medzi sebou dohodnúť Ukrajinci a Rusi, Katalánci a ostatní Španieli, Gréci a Macedónci a napokon aj protagonisti tých štátov pre ktorých spor som začal písať tento blog. Alebo sú to všetko iba vymyslené informácie,ktorých je na compe dnes mnoho? Aj to je možné, avšak aj za tým sú len ľudia. Preto sa pýtam opäť, akí sme to len ľudia?

Kto chce honorár, nech ide do komparzu

14.08.2019

Keď som kedysi ako študent strednej školy posielal svoje články do vtedajších okresných novín, celý vzrušený v očakávaní som sledoval, či budú uverejnené. Neviem sa rozpamätať, či viac »

Prečo vyhrala pani Zuzana alebo rozhovor dedka s vnučkou

03.04.2019

Pred prezidentskými voľbami sa v našom mestečku objavil nenápadný plagátik s obrázkom kandidátky na prezidenta Zuzany Čaputovej, ktorý oznamoval, že pozýva občanov na stretnutie do miestneho viac »

Trolovia, alebo elfovia ?

11.02.2019

Nedávno som v televíznom spravodajstve zachytil informáciu o slovenských elfoch, ktorí chcú bojovať proti falošným informáciám na webe či v iných médiach.. Práve v tom istom čase som si viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.