Založ si blog

Akí sme to ľudia ?

Od najhroznejších vojnových udalostí v Európe uplynulo už viac ako sedemdesiat rokov a stále viac sa vzďaľuje táto dejinná súvislosť od vnímania dneška a budúcnosti. najmä u mladých ľudí. V kraji kde žijem, zostal napríklad už len jeden priamy účastník bojov SNP a niekoľko vtedy detí-pozostalých po odbojároch. Zdá sa, že omnoho viac napr.pamätníkov holokaustu žije v Izraeli. Je to samozrejmé, pretože tí, ktorí tento štát založili, patria k najviac postihnutým touto genocídou a nedá sa zabudnúť. Keď však sledujem súčasnosť a udalosti v Európe, nedá mi zamyslieť sa nad tým, akí sme to len ľudia, keď sa chceme hádať o to, kto viac trpel a kto viac utrpenie spôsoboval. Ako som sa dočítal, jedni chcú väzením trestať tých, ktorí pridružia názov ich štátu či jeho príslušníka k táborom smrti a druhí zasa potrestajú toho, kto by poprel vinu pomáhačov nacizmu aj z iných národov.Nuž naozaj by som sa nechcel dožiť toho ako Poľsko vyhlasuje vojnu Izraelu alebo opačne, len preto že jeden alebo druhý neunesie ťarchu, ktorej ich pred viac ako siedmimi desaťročiami vystavil jeden šialený politik navyše Rakúšan so svojimi podporovateľmi. Možno keby nebolo jeho, všetko by sa dialo úplne inak.A tak možno i dnes,keby nebolo medzi politikmi toľko nedobrých ľudí a puntičkárov,ktorí nedokážu prijať iný názor,nemuselo by byť ani toľko nevraživosti a sporov medzi národmi. Možno by sa vedeli medzi sebou dohodnúť Ukrajinci a Rusi, Katalánci a ostatní Španieli, Gréci a Macedónci a napokon aj protagonisti tých štátov pre ktorých spor som začal písať tento blog. Alebo sú to všetko iba vymyslené informácie,ktorých je na compe dnes mnoho? Aj to je možné, avšak aj za tým sú len ľudia. Preto sa pýtam opäť, akí sme to len ľudia?

Prišiel k nám pán prezident

13.11.2017

Do nášho kopaničiarskeho kraja v dávnejšej minulosti žiadni prezidenti nechodili. Načo by aj chodili, keď tu nič zaujímavé pre nich nebolo, ba ani ciest,len jedna železničná dvojkoľajka, viac »

Kto je tu teda blbec ?

11.01.2017

Aj keď slovo blbec nepatrí k mojim obľúbeným, vhodnejšie som nenašiel a keďže sa vyskytuje aj v názve známeho filmu s Belmondom, nikoho snáď neurazí. Vyjadruje len hrubším slovom prezývku viac »

Predsa ma „napálili“ !

03.10.2016

Aj keď som si myslel, že tému šmejdov mám vybavenú, mýlil som sa, lebo keď som dnes stretol jednu známu zo spluúčastníčiek predmetnej prezentácie, chcela vedieť,ako sme dopadli. Nuž podobne viac »

László Sólymos

Slovensko a Česko nechcú byť skládkovými veľmocami

22.02.2018 13:14

Slovensko a Česko obmedzia skládkovanie, zhodli sa šéfovia envirorezortov.

najvyšší súd

Rozpustenie kotlebovcov stojí na súde

22.02.2018 13:00

Od mája minulého roka je na Najvyššom súde návrh generálneho prokurátora rozpustiť kotlebovcom ich politickú stranu.

Elektromobil

Európske firmy zakladajú alianciu na vývoj novej generácie batérií

22.02.2018 12:50

Francúzsky výrobca batérií Saft založil s európskymi partnermi alianciu pre výskum, vývoj a výrobu novej generácie batérií.

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Prvý raz od roku 2013 poklesla čistá migrácia z EÚ pod 100 000 osôb

22.02.2018 12:46

Za 12 mesiacov do septembra 2017 ich bolo podľa odhadov 90 000, vyplýva to z najnovšej štatistiky britského Úradu pre národnú štatistiku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 13692x
Priemerná čítanosť článkov: 1141x

Autor blogu

Kategórie