Založ si blog

Akí sme to ľudia ?

Od najhroznejších vojnových udalostí v Európe uplynulo už viac ako sedemdesiat rokov a stále viac sa vzďaľuje táto dejinná súvislosť od vnímania dneška a budúcnosti. najmä u mladých ľudí. V kraji kde žijem, zostal napríklad už len jeden priamy účastník bojov SNP a niekoľko vtedy detí-pozostalých po odbojároch. Zdá sa, že omnoho viac napr.pamätníkov holokaustu žije v Izraeli. Je to samozrejmé, pretože tí, ktorí tento štát založili, patria k najviac postihnutým touto genocídou a nedá sa zabudnúť. Keď však sledujem súčasnosť a udalosti v Európe, nedá mi zamyslieť sa nad tým, akí sme to len ľudia, keď sa chceme hádať o to, kto viac trpel a kto viac utrpenie spôsoboval. Ako som sa dočítal, jedni chcú väzením trestať tých, ktorí pridružia názov ich štátu či jeho príslušníka k táborom smrti a druhí zasa potrestajú toho, kto by poprel vinu pomáhačov nacizmu aj z iných národov.Nuž naozaj by som sa nechcel dožiť toho ako Poľsko vyhlasuje vojnu Izraelu alebo opačne, len preto že jeden alebo druhý neunesie ťarchu, ktorej ich pred viac ako siedmimi desaťročiami vystavil jeden šialený politik navyše Rakúšan so svojimi podporovateľmi. Možno keby nebolo jeho, všetko by sa dialo úplne inak.A tak možno i dnes,keby nebolo medzi politikmi toľko nedobrých ľudí a puntičkárov,ktorí nedokážu prijať iný názor,nemuselo by byť ani toľko nevraživosti a sporov medzi národmi. Možno by sa vedeli medzi sebou dohodnúť Ukrajinci a Rusi, Katalánci a ostatní Španieli, Gréci a Macedónci a napokon aj protagonisti tých štátov pre ktorých spor som začal písať tento blog. Alebo sú to všetko iba vymyslené informácie,ktorých je na compe dnes mnoho? Aj to je možné, avšak aj za tým sú len ľudia. Preto sa pýtam opäť, akí sme to len ľudia?

Moja mama

24.04.2018

Ak pán Boh dá,už o mesiac bude mať 95 rokov. .Žije v starom činžovom dome,.ktorý kedysi postavil otcov zamestnávateľ ako podnikové byty, kde sme aj s bratom vyrastali. Po zmene spoločenského viac »

Kávičku za básničku

21.03.2018

Na jar Od snehu do snehu prechádza pocit tepla, slnko ťa bozkáva, vraví Ti, smej sa, neplač ! Veď tak blízko , blízulinko teba niekto dýcha, Kukučku počuješ, jak v jarnom čakaní zakuká do viac »

Prišiel k nám pán prezident

13.11.2017

Do nášho kopaničiarskeho kraja v dávnejšej minulosti žiadni prezidenti nechodili. Načo by aj chodili, keď tu nič zaujímavé pre nich nebolo, ba ani ciest,len jedna železničná dvojkoľajka, viac »

rubeľ, Rusko, Moskva

Agentúra Fitch potvrdila rating Ruska, sankcie zatiaľ zvláda

21.08.2018 07:37

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila Rusku dlhodobý emisný rating (IDR) v zahraničnej a domácej mene na úrovni BBB- s pozitívnym výhľadom.

ebola, Libéria, lekári

Najnovšia epidémia eboly v Kongu si vyžiadala už 50 obetí

21.08.2018 07:31

V oblasti celkovo zaznamenali 91 prípadov krvácavej horúčky, 64 z nich je potvrdených a 27 pravdepodobných.

Donald Trump

Trump sa obáva, že rozhovor s vyšetrovateľom Muellerom by mohol byť pascou

21.08.2018 07:12

Mueller objasňuje ruskú úlohu v amerických prezidentských voľbách v roku 2016 a vo svojom vyšetrovaní sa zameral predovšetkým na vtedajší Trumpov volebný štáb.

Trump Kim Summit

Trump pripúšťa, že sa opäť stretne s Kimom

21.08.2018 06:26

KĽDR v súlade s deklaráciou z júnového summitu prisľúbila, že bude pracovať na úplnej denuklearizácii Kórejského polostrova.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 16248x
Priemerná čítanosť článkov: 1161x

Autor blogu

Kategórie